Az Ipolyi Arnold Népfőiskolán jártunk

Újkígyós, 2021. június 28. (Kőrösi Tibor)

A nagy hőségben éneklés helyett ellátogattunk Újkígyósra az Ipolyi Arnold Népfőiskolára. Harangozó Imre, az „Ipolyi Arnold Népfőiskola” Kulturális Egyesület alapítója és elnöke fogadott bennünket. Éppen egy hosszabb autós útról érkezett a forróságban. Meghallgattuk történeteit, beszélt a néphagyományokról, elmondta két saját versét, majd megtekintettük a kiállítást, miközben tovább beszélgettünk. Harangozó Imre megkért bennünket, ha már énekegyüttes vagyunk, akkor daloljunk egy-két helyi népdalt. Erre készülhettünk volna, de meglepetésként ért. Egy délalföldi csokrot énekeltünk hirtelenjében, majd a másik szobában a szoba berendezésének megfelelő moldvai dallal is megpróbálkoztunk. Az eredmény a lap alján hallható és látható.

Harangozó Imre

A kiállítás megtekintése közben néhány tulipántos énekes

Csoportkép

Harangozó Imrére figyelünk, mert érdemes:

Éneklünk: